Çevre ve Şehircilik Bakanından Türkiye’ye Çağrı

Bakan Kurum konuşmasında; Hiç kimsenin şüphesi olmasın kimse endişelenmesin devletimizin tüm imkanlarıyla buradayız daha önce karşılaşılan seller , taşkınlar, depremlerde ne yaptıysak aynı yaklaşımla vatandaşımızın yanında çalışmalarımızı büyük bir özveri ile gerçekleştiriyoruz

Çere ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM Tüm Türkiye ye Çağrıda Bulundu

Bakan Kurum Yaptığı açıklamada bu gün birlik olma günüdür, siyaset yapma günü değildir. Bugün Su olup bu yangınların üzerine atılma günüdür dedi ve orman yangınlarının ranta dönüşmeyeceğini kimsenin bu konuyu rant meselesi haline getirmeye hakkı yoktur. dedi.

Bir Gün Bir Saat Çok Önemli

Bakan Kurum konuşmasında; Hiç kimsenin şüphesi olmasın kimse endişelenmesin devletimizin tüm imkanlarıyla buradayız daha önce karşılaşılan seller , taşkınlar, depremlerde ne yaptıysak aynı yaklaşımla vatandaşımızın yanında çalışmalarımızı büyük bir özveri ile gerçekleştiriyoruz. Çalışma arkadaşlarımız uyumadan canlarını tehlikeye atarak mücadele ediyorlar İnşallah hızlı bir şekilde yaralarımızı saracağız. Hep birlikte bu afetin de üstesinden geleceğiz dedi.

Yangında Evi Yanan Mehmet Topaca İle Görüştü

Yangında evi yanan 85 yaşındaki Mehmet Topaca ile konuşan Bakan; Mehmet amca sen üzülme alanda hasar tespit çalışmalarımız son hızıyla devam etmektedir Bütün zararınız karşılanacaktır. Ölen hayvanlarınız evleriniz tarım arazileriniz için elimizden geleni devletimizin desteğiyle inşallah en kısa sürede gidereceğiz sen üzülme evlerin yeniden inşasına senin evinden başlayarak Altında su deposu olan ,ahırı olan evleri kısa sürede yapacağız senin evini de 3-4 ay gibi bir sürede yapıp teslim edeceğiz dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.