Borcu Olana Sicil Düzenlemesi Yapılacak

Milyonlarca vatandaşa nefes aldıran yapılandırma kapsamında senet, çek, bireysel ve ticari nitelikli kredi ve kredi kartı dahil borcunu ödeyemeyenlerin yapılandırma kapsamında olumsuz kayıtları sicilden silinecek.

Borcu Olan Herkesi İlgilendiriyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu esnaf ve vatandaşlara nefes aldıracak yeni düzenleme devreye alınarak borcu olan kişi ve esnaflara kolaylık sağlanması için yeni düzenlemeleri devreye alacak.

İzlemede Olan Krediye Yapılandırma

Kredi geri ödemelerinde sorun yaşayan ve izlemeye alınan krediler için mevzuat alt yapısını düzenledi. BDDK sorunlu alacakların yönetimini makul bir süre içerisinde azaltılması için Banka alacak ve stratejisi ve çözümleri birimi oluşturulası zorunlu olacak. Sorunlu kredi ile ilgili 3 yıl alacak yönetim stratejisi oluşturulması zorunlu oldu.

Sicili Temizlenecek

Milyonlarca vatandaşa nefes aldıran yapılandırma kapsamında senet, çek, bireysel ve ticari nitelikli kredi ve kredi kartı dahil borcunu ödeyemeyenlerin yapılandırma kapsamında olumsuz kayıtları sicilden silinecek. Düzenlemeden 20 mayıs öncesinde taksit veya ana para ödemesin de sorun yaşayanlar faydalanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.