Reklam

Borcu Olana Sicil Düzenlemesi Yapılacağı Duyuruldu

Milyonlarca vatandaşa nefes aldıran yapılandırma kapsamında senet, çek, bireysel ve ticari nitelikli kredi ve kredi kartı dahil

Reklam

Borcu Olan Herkesi İlgilendiriyor borcunu ödeyemeyenlerin yapılandırma kapsamında olumsuz kayıtları sicilden silinecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu esnaf ve vatandaşlara nefes aldıracak yeni düzenleme devreye alınarak borcu olan kişi ve esnaflara kolaylık sağlanması için yeni düzenlemeleri devreye alacak.

İzlemede Olan Krediye Yapılandırma

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Kredi geri ödemelerinde sorun yaşayan ve izlemeye alınan krediler için mevzuat alt yapısını düzenledi. BDDK sorunlu alacakların yönetimini makul bir süre içerisinde azaltılması için Banka alacak ve stratejisi ve çözümleri birimi oluşturulası zorunlu olacak. Sorunlu kredi ile ilgili 3 yıl alacak yönetim stratejisi oluşturulması zorunlu oldu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Sicili Temizlenecek

Milyonlarca vatandaşa nefes aldıran yapılandırma kapsamında senet, çek, bireysel ve ticari nitelikli kredi ve kredi kartı dahil borcunu ödeyemeyenlerin yapılandırma kapsamında olumsuz kayıtları sicilden silinecek. Düzenlemeden 20 mayıs öncesinde taksit veya ana para ödemesin de sorun yaşayanlar faydalanabiliyor.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*