Reklam

Birden Fazla Yükseköğrenim Gören Teknik Personel

Devlet memurları kanuna göre mesleki bir üst öğrenimi bitiren kişilere, intibak işlemlerinin yapılıp yapılmadığına bakılmadan üst öğrenim zammı verilmektedir.

Reklam

Memuriyetteyken üst öğrenimi bitirenlerin intibakı kanuna göre yapılır. Memuriyet sırasında üst öğrenimi bitiren kişiler, bitirdikleri üst öğrenimin kademesine memuriyette geçebilir. Her yıl bir kademe, her üç yıl bir derece hesabıyla memuriyet durumu yükselir. Lisans düzeyinde öğrenim yapan personel önlisans düzeyinde tekrar öğrenim görmesi sonrasında yükselme yapılamaz. Bunun sebebi lisans öğreniminin daha yüksek olmasıdır.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlar

Devlet memurlarına ödenecek zamlar bulundukları hizmet sınıfı kapsamında değerlendirilmektedir. Maddeye göre kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıfında kadroda bulunan kişiler bulundukları hizmet sınıflarına atanacak kişiler zam ve tazminat ödenir. Memurlar bulunmuş oldukları hizmet sınıflarına atanabilecekleri bir üst öğrenimi bitirerek, yeni memur statüsüne erişebilir. Teknik hizmet kadrolarında bulunan personelin mesleki üst öğrenimi bitirmeleri durumunda yeni statüsüne hak kazanacağı ifade edilmektedir.

Teknisyen kadrosunda görev alan personelin memuriyetteyken lisans öğrenimi gerçekleştirdikten sonra ayrıca meslek yüksekokulunda gördüğü öğrenim sebebiyle tekniker unvanını ihraz edebilir. Bu ihraz sebebiyle tazminat oranı ve zam puanları da tekniker unvanı esas alınarak ödenebilir. Bu konuya engel bir durum bulunmamaktadır. Teknik bir kadroda yer alıyorsanız gerekli eğitimlerinizi alarak sizde memuriyet statünüzü yükseltebilirsiniz.

Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*