Reklam

BİLSEM Kayıtları Ne Zaman Yapılacak MEB Başvuruları

Bilsem kayıtları MEB 2021 kapsamında açıklandı. Tarama sınav sonuçları kapsamında birçok sınav merkezinde yetenekli öğrenciler şansını deneyecek.

Reklam

Bilsem kayıt tarihleri ilkokul düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin merak ettiği bir konu. Özel yetenekli öğrencilerin tespit edildiği sınavda öğrenciler, çeşitli yetenek testlerinden geçiyor. Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin velileri ÖSYM açıklamalarını bekliyor.

BİLSEM Nedir | BİLSEM’e Başvuru Nasıl Yapılır?

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan BİLSEM ilkokul düzeyindeki öğrenciler arasında yetenekli olanları keşfetmeye yarıyor. İlkokul 1, 2 ve 3. sınıflardaki öğrenciler online alanda sınav olarak yeni bir değerlendirme sürecine giriyor.

Reklam

BİLSEM başvurusu yapacak öğrencilerin velileri öncelikle sınav ücretini yatırmalıdır. Gözlem formunu dolduran veliler sınıf öğretmenlerinden talep ettikleri bu belge ile listeyle aday haline gelir.

Öğrenciler öncelikle aday olarak gösterilmekte ve ardından da tabletle dijital uygulamalara tabi tutulmaktadır. İl tanılama sınav komisyonu bünyesinde gerçekleştirilen randevuda planlanan süreçte sınavlar belirleniyor. Ülke ortalaması belirlenmesinin ardından hak kazanan öğrenciler MEB kurumsal web sitesinden açıklanarak süreç devamı hakkında bilgiler açıklanıyor. MEB-BİS-BİLSEM randevularıyla işlemler tamamlanmış oluyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.

BİLSEM Kayıt İçin Gerekli Belgeler Neler?

BİLSEM kayıt için gerekli belgeler; kayıt formu, veli muvafakat belgesi, örgün eğitim kurumundan alınan öğrenci belgesidir. Merkeze kaydını yaptırmamış olan öğrenciler bu kayıt belgelerini hazırlamamaktadır. Başlangıç kayıt aşaması önemlidir.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*