Reklam

Bilim Kurulu Üyesinden Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

2021-2022 Eğitim Öğretimin yüz yüze başlayabilmesi için aşı yaş grubunun yaş aralığını 12 ile 15 yaş aralığına indirmek gerektiğini belirtti.

Reklam

Yüz Yüze Eğitim İçin Aşı Yaşı Düşürülecek Mi?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sema Turan önemli açıklamalarda bulundu Turan yaptığı açıklamada 2021-2022 Eğitim Öğretimin yüz yüze başlayabilmesi için aşı yaş grubunun yaş aralığını 12 ile 15 yaş aralığına indirmek gerektiğini belirtti.

Bilim Kurulu Gündeminde

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Ankara Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Sema Turan pan demi süresince en çok etkilenen kesimlerin başında öğrencilerin geldiğini aktardığı konuşmasında İlk planlamada en önemlisi okulların eylül ayında açılmasının sağlanabilmesi ve öğrencilerin eğitimlerine yüz yüze devam etmesi gerektiğini uzaktan çevrimiçi eğitimin yüz yüze eğitimle bir tutulmaması gerektiğini aktardığı konuşmasında bu konunun bilim kurulu gündemine geleceğini bildirdi.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kısıtlama Gelebilir

İlk olarak 15 yaşa kadar aşı uygulamasının indirilebileceğini sonrasında 12 -ar yaş arası yüksek riskli grubu aşılma planlarının olduğunu belirtti. Turan iki doz aşısını olmuş kişilerin ve bu kişilerin topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmiş bireyler olduğunu bu kişilerin ülkelerine karşı sorumluluklarını yerine getiren kişiler olduğunu bunun yanında aşılarını olmayan kişilere karşı birtakım kısıtlamaların olması gerektiğini belirten Turan Eğer bu şekilde kısıtlama olur ve aşı olmayanlarda en az 2 doz aşı olarak aşı takvimini tamamlarsa toplumumuzun korunduğunu söyleyebiliriz dedi

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*