Bilim Kurulu Üyesinden Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz Okulların Açılması Konusunda Açıklamalarda bulundu.

Okulların Açılması İçin Aşı Şart

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek YAVUZ yaptığı açıklama ile yüz yüze eğitime geçilmesi konusunda önemli bilgiler verdi.

Hastaneye Yatış ve Ölüm Sayısında Düşüş

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okulların açılması tarihini 6 Eylül olarak açıklamasından sonra Okul açılma tarihleri yaklaştıkça velilerin ve öğrencilerin okulların açılması konusunda tedirgin oldukları aşı yapılmasının gerekli olup olmadığı konusunda kafaları karışmış durumda bu konuda endişeleri giderecek açıklama Prof. Dr. Yavuz’dan geldi.

Bilim Kurulu Üyesi Yavuz Yapılan aşıların çocuklarda etkin ve güvenli olduğunu Çocukların aşılma yapıldığı taktirde hastaneye yatış ve ölüm oranlarında ciddi bir düşüş olduğunu gözlemliyoruz. Çocuklarda da salgın nedeniyle ölüm görülüyor. Ölüm sayılarının azaltılması için aşılmanın çocuklarda da koruyucu ve hastalığı hafif atlatabilmesi için son derece gerekli olduğunu ve kesinlikle Aşı olunması gerektiğini tavsiye ettiğini aktardı.

Aşı Yaşının Düşürülmesi Neden Önemli?

Okulların açılması ve Yüz yüze eğitimin devam edebilmesi için hem çocukların hem velilerin aşı olması gerekmektedir. Salgın hastalığın artış göstermesi okulların açık olması ve yüz yüze eğitimin devam etmesini imkansız hale getirecektir. Aşı yaşının 12 yaş seviyesine düşürülmesi oldukça önemlidir. 12 yaş için elimizde bulunan aşılar salgına karşı oldukça etkili ve güvenli bunun için aileler kesinlikle aş konusunda tereddüt etmesinler dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.