Başkent’te Halk Ekmek Satış Büfesi Başvuruları Başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni açılacak 14 halk ekmek satış büfesi için başvuruların yakında başlayacağını duyurdu.

Başkent yeni halk ekmek satış büfelerinin sayısı talebi karşılamak üzere arttırılıyor. Proje kapsamında 14 yeni Halk Ekmek satış büfesi için 26 -6 Ağustos tarihlerinde başvurular gerçekleştirilecek. Başvuru işlemlerinin ise Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürlüğü’ne yapılması bekleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İlan Nereden Yapılacak?

Başvuru işlemleri yapıldıktan sonra Belediye tarafından noter çekiliş tarihi, başkent halk ekmek sitesinin resmi internet adresinden yayınlanacak. Yapılan noter destekli çekiliş sonrasında başkentte hizmet veren halk ekmek büfelerinin sayısı 419’a yükselecek.

Başvuru gerçekleştirmek isteyen kişiler sadece bulundukları ilçeden yer alan bölgelere başvurabilir. İkametgah belgesi kullanarak vatandaşların başka ilçelerde hizmet verecek büfelere başvuru yapamayacak. Ayrıca yapılan açıklamaya göre 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin de müracaatları kabul edilmeyecektir.

Halk ekmek başvuru işlemlerini aileden sadece bir kişi yapacaktır. Halk Ekmek Fabrikası tarafından sözleşmesi feshedilen büfelerde bu başvuruyu yapmaya hak kazanacak. Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Hüseyin Velioğlu, bu uygulama ile hizmet kalitesini daha da arttırmayı hedeflediklerini açıkladı.

Covid 19 döneminde halk ekmek satış büfelerinde gerekli tedbirleri aldıklarını açıklayan Velioğlu, Halk Ekmek Fabrikasının onlar çeşit ekmek ve unlu mamulleri ile başkent halkının güvenene layık olmaya çalıştıklarını paylaştı. Genel Müdür Velioğlu temel amaçlarının tamamen müşteri memnuniyeti olduğunu aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.