Reklam

Başkan Açıkladı Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Ödeme Kolaylığı

Ev Sahibi Olmak İsteyen İl Genelinde Yaşayan İşçi, Memur ve Emekli Vatandaşlara Ödeme Kolaylığı Sağlanacak Başkan Şahin Açıkladı.

Reklam

Başkan Açıkladı Ev Almak İsteyene Ödeme Kolaylığı

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara ödeme kolaylığı 14 Bin Konut Projesi kapsamında, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Kuzeyşehir’de 10 Bin 400, Güneyşehir 2 Bin 850 ve Kızılhisar bölgesinde 750 Konut yapılacağını açıkladı.

İl Genelinde Yaşayanlara Ev Sahibi Olma İmkanı

Projenin ilk etabında Kuzeyşehir ve Güneyşehir için 300 konut, Kızılhisar bölesine 340 konut inşa edilecek. Konut sahibi olmak isteyen il genelindeki Emekli, İşçi VE Memurlar için ödeme kolaylığı sağlanacağını Başkan Fatma Şahin duyurdu.

15 Eylül’de Ön Talepler Toplanacak

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Projede gelir gider hesabının yapılarak ödeme planlarının hazırlanacağı projede 15 Eylül’e kadar ön talepler toplanmaya başlanacak. Bu inşaatlardan rant elde edilmemesi için 2 yıl içerisinde inşaatların tamamlanması şartı getirilecek. Arsa maliyetlerini Gaziantep Büyükşehir Belediyesi karşılayacak ve konut satış fiyatlarının uygun olması sağlanacak ve vatandaş uygun fiyatla ev sahibi olması sağlanacak.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Konut Açığı Karşılanacak mı?

Gaziantep AK parti Milletvekili Nejat Koçer yaptığı açıklamada Üretilen her projenin yardımcısı ve destekçisiyiz. Gaziantep şehrinin en önemli sorunlarından bir tanesi konut açığıdır. Gaziantep büyükşehir belediyesinin hayata geçirmek istediği bu proje çok değerlidir. 14 Bin konut projesi çok büyük bir projedir Gaziantep için çalışan herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*