Reklam

Bakandan Bilgin’den Toplu Sözleşme Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Çalışanlarımızı enflasyonun altında ezdirmeyecektir. Enflasyonun üzerinde bir noktada meseleyi ele alacağımızı belirtmek isterim. dedi.

Reklam

Toplu Sözleşme Görüşmelerinden İlk Haber Geldi

2 Ağustos 2021 tarihi itibariyle başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleriyle ilgili ilk haberler gelmeye başladı. Milyonlarca çalışanın merakla beklediği görüşmeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN Başkanlığında devam ediyor.

Çalışanlar Enflasyon Yükü Altında Ezilmeyecek

Memur, memur emeklisi ve kamu işçisi maaş ve aylıklarına,2022 ve 2023 yıllarında yapılacak zam oranlarının görüşüldüğü toplantıda Bakan Vedat BİLGİN’den çalışanları rahatlatacak bir açıklama geldi. Bakan BİLGİN: “Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle, çalışanlarını enflasyonun altında ezdirmeyecektir. Enflasyonun üzerinde bir noktada meseleyi ele alacağımızı belirtmek isterim.” açıklamasında bulundu.

Reklam

Asıl Hedef Türkiye

Advertisement. Scroll to continue reading.

Küreselleşme ve küreselleşmenin dünya üzerinde yarattığı olumsuz etkilere de değinen Bakan BİLGİN, emperyalist bazı yapıların belli bölgelerde istikrarsızlaştırma çabasında olduklarını belirterek nihayetinde asıl hedefin Türkiye olduğunu sözlerine ekledi. Bu bağlamda demokratik devletin sosyal kimliğini temsil eden kurumlar olmaları sebebiyle, sendikaların da teröre karşı tavır almaları gerektiğini belirtti.

 

Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*