Bakan Selçuk Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, 2 Temmuz 2021 tarihinde biten online eğitim ardından yeni sürece dair bilgi aktardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2021 yeni eğitim dönemi için yüz yüze eğitime yönelik önemli detaylar aktardı. Alınacak yüksek tedbirle eylül ayında yeni eğitim öğretim döneminin başlayacağını belirtti.

Aşı Olanlar Yüz Yüze Eğitim Destekçisidir

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Ziya Selçuk, Tedbir ve yüksek dikkatle yeni dönemde sürecin başlayacağını ifade etti. Başlama sürecinde kendi sağlığını takip edenlerin aşı olan kişilerden oluştuğunu, bu durumun eğitime destek vereceğini söyledi. Bakan Selçuk, açıklamasını Twitter hesabından duyurdu.

Yüz Yüze Eğitim Nedir?

Yüz yüze eğitim salgın sürecinden önce Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıt olan öğrencilerle bağdaştırılıyordu. Ancak salgınla beraber yeni dönemde yüz yüze eğitime ara verildiği için online platformda öğrenciler örgün öğretime devam ettiler. Bu sürecin Temmuz ayında sonlanması ardından tüm okullarda yeniden yüz yüze eğitim süreçlerinin başlaması bekleniyor.

Bakan Selçuk, yeni dönemde hem Mesleki Açık Öğretim Lisesinde devam eden öğrencileri hem de geneli kapsayan açıklamasında yüz yüze eğitime ara verilmesinin öğrencilerin eğitim hayatında bir değişiklik olmamasını da barındırıyor. Okullarda yeniden korona önlemlerinin de devamıyla mezuniyet konusunda bir engel oluşmadan süreçler Milli Eğitim Bakanlığı kriterlerine göre sürdürülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.