Reklam

Bakan Anlaşma Sağlandı İşçiye Zam Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin taşerondan kadroya geçen ve asgari ücret alan kamu işçilerinin ücretlerine aylık 500 TL seyyanen zam yapıldığını açıkladı.

Reklam

Bakan Anlaşma Sağlandı  Kamu İşçilerinin Maaş Zammı Belli Oldu

Kamu sektöründe görev yapan 700 bin kamu işçisinin maaş zamları belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin taşerondan kadroya geçen ve asgari ücret alan kamu işçilerinin ücretlerine aylık 500 TL seyyanen zam yapıldığını açıkladı.

Seyyanen Yapılan En Büyük Zam

Reklam

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamu sektöründe görev yapan ve asgari ücret alan kamu işçilerinin maaşlarına yapılan 500 TL ‘lik seyyanen zammın bugüne kadar yapılan en büyük seyyanen zam olduğunu belirtti. Böylece kamu işçilerinin taban aylıkları 4 bin 150 TL oldu. Ayrıca 2021-2022’nin ilk 6 ayı için yüzde 12, diğer aylar için de yüzde 5 artı enflasyon farkı oranında zam yapıldı.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İlk Kez Kıdem zammı/Hizmet zammı Yapılmış Oldu

Türk İş Başkanı Ergün Atalay, ilk kez Kıdem zammı/Hizmet zammı adı altında bir zam yapıldığını ve bu zammın işçilerin 30 yıldır talep ettiği bir zam olduğunu belirtti. İşçilerin aylıklarına ilk 6 ay için 512 TL, diğer aylar için ise yüzde 5 enflasyon farkı zammı yapıldığını sözlerine ekledi.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*