Bakan Açıkladı Orman Yangınlarında Son Durum

Bakan Pakdemirli açıklamasının devamında Muğla Köyceğiz, Milas, Yatağan,  Kavaklıdere ile Çine ve Isparta Sütçülerde Orman yangınlarının devam ettiğini açıkladı.16 Uçak, 9 İHA, 57 Helikopter , 850 Arazöz ve su Tankeri,150 İş Makinesi, 5 bin 259 Orman personeli ile müdahale ediyoruz.

Orman Yangınları İle Mücadele Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Devam eden Orman yangınları hakkında son durumu paylaştı. Orman Yangınlarının devam ettiğini belirten Bakan Pakdemirli Sadece Bakanlığımızın açıklamalarını dikkate alın dedi

Antalya’da 8 BİN 264 Sorti Yapıldı

Bakan Pakdemirli açıklamasının devamında Muğla Köyceğiz, Milas, Yatağan,  Kavaklıdere ile Çine ve Isparta Sütçülerde Orman yangınlarının devam ettiğini açıkladı. Sadece Antalya İlimizde 8 bin 264 sorti yapıldı ve bir nevi yapay yağmurlamam yapılmış oldu yapılan bu sortilerde toplam 150 bin ton su yangın bölgelerine hava ve karadan sıkıldı söndürme çalışmaları yangınların devam ettiği bölgelerde devam etmektedir. açıklamasında bulundu.

Yangınlara Bütün Ekipmanlarla Müdahale ediyoruz

Ülkemizde çıkan orman yangınlarına Bakanlığımız olarak 16 Uçak, 9 İHA, 57 Helikopter , 850 Arazöz ve su Tankeri,150 İş Makinesi, 5 bin 259 Orman personeli ile müdahale ediyoruz. dedi Şuan Muğla Milas yangını devam ediyor ve Önemli bir tehlike arz etmiyor. Muğla’da 15 Orman yangını çıktı ve Termik santrali ve turizm alanlarını korumak için çok ciddi çaba saffettik dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.