Reklam

270 Bin TL Hibe Desteği KOSGEB’den Yeni Girişimciye Müjde

KOSGEB kendi işini yapmak isteyen yeni girişimcilere yeni girişimci programı kapsamında hibe desteği verileceğini duyurdu.

Reklam

270 Bin TL Hibe Desteği, KOSGEB’den Yeni Girişimciye Müjde.

Reklam

Kendi İşinin Patronu Olmak İsteyenlere 270 Bin TL Hibe Desteği, KOSGEB’den Müjde

İşsizliğin her geçen gün arttığı bu dönemde kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilere KOSGEB’den hibe desteği açıklaması geldi.

270.000 TL’ye Kadar Hibe Desteği

270.000 TL’ye kadar hibe desteğinden faydalanmak isteyen girişimcilerin en büyük sıkıntısı olan sermaye ihtiyacı tamda bu noktada İş kurmak isteyen girişimciler için KOSGEB destekleri yardıma koşuyor. KOSGEB bünyesinde yeni iş kurmak isteyenler için girişimci programı kapsamında destek vermektedir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

270 Bin TL Hibe Desteği, Peki Yeni Girişimci Programı Nedir? Neler Gerekir?

Yeni iş kurma fikrinizin KOSGEB tarafından desteklenen sektörler listesinde olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Kurmak İstediğiniz iş kolunun NACE kodunu öğrenmeniz gereklidir. Girişimde bulunmak istediğiniz işkolunun NACE kodu KOSGEB internet sitesinden bulabilirsiniz. NACE kodu belirlenen iş kolu için bu konu hakkında alacağınız eğitimler hibe desteği konusunda önem taşımaktadır. İş girişimizi gerçekleştirmeden önce KOSGEB girişimcilik eğitimi sertifikasını almış olmanız gerekmektedir. Gerekli sertifikaları aldıktan sonra eğitimlerini tamamlayan kişilerin destek başvurusu yaptığı işletmedeki hissesinin en az %50 olması ve kişinin işletmeyi temsil etmeye yetkili olması Program süresi içerisinde herhangi bir işte çalışmıyor olması ve kendi işinin başında olması gerekmektedir. Girişimde bulunulacak iş için firma gerçek veya sermaye şirketi statüsünde olması gerekmektedir. Gerekli koşulları taşıyan ve bu programa başvuruda bulunan girişimciler program kapsamında 65 bin TL ile 270 bin TL arasında hibe desteklerinden faydalanabileceklerdir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

1- Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı 

İmalat ve bunun tamamlayıcısı olan öncelikli sektörler ile COVID-19 salgını etkilerinin nispeten yüksek olduğu bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki mikro ve küçük işletmelerin faaliyetlerini sürdürmeleri ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etmelerini sağlamaktır. 

Başvuru için tıklayınız. 

 2-Geleneksel Girişimci Destek Programı

Bu destek programının amacı girişimcilerin kurduğu yeni işletmelerin hayatta kalma oranının arttırılmasını sağlamaktır. Bu programa Geleneksel Girişimci Eğitimi’ni tamamlamış olan girişimcilerin kurduğu işletmeler başvurabilir. 

Başvuru için tıklayınız.  

 3-İleri Girişimci Destek Programı

Bu destek programının amacı ülkemizin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde girişimcilerin kurduğu yeni işletmelerin hayatta kalma oranının arttırılmasını sağlamaktır.

Bu programa İleri Girişimci Eğitimini tamamlamış olan girişimcilerin kurduğu ve KOSGEB tarafından belirlenen İleri Girişimci Programı Faaliyet Konuları Tablosunda belirtilen konularda faaliyet gösteren işletmeler başvurabilir.

Reklam

Başvuru için tıklayınız.   

 

4- İş Planı Ödülü Destek Programı  

Bu destek programının amacı girişimcilik ekosisteminde yer alan aktörler ile işbirliği sağlanarak girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında teşvik edilmesi için girişimcilik konulu yarışmalar sonucu başarılı bulunan iş planlarının/iş modellerinin/iş fikirlerinin ödüllendirilerek hayata geçirilmesini sağlamaktır.

Başvuru için tıklayınız.   

 

5-Girişimcilik Destek Programı 

Bu programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır.

(Bu destek programı, Girişimcilik Dairesi Başkanlığı tarafından tasarlanmıştır.) 

Advertisement. Scroll to continue reading.

Başvuru için tıklayınız.      

 

 

Reklam

***Kamu 7/24 Dikkatinize Sunar ***

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMUR ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ     

 WEB SİTEMİZDEKİ KAMUPERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

WEB SİTEMİZDEKİ ASKERİ PERSONEL ALIMI  İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE
İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

 

Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*