270 Bin TL Hibe Desteği KOSGEB’den Yeni Girişimciye Müjde

KOSGEB kendi işini yapmak isteyen yeni girişimcilere yeni girişimci programı kapsamında hibe desteği verileceğini duyurdu

Kendi İşinin Patronu Olmak İsteyenlere KOSGEB’den Müjde

İşsizliğin her geçen gün arttığı bu dönemde kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilere KOSGEB’den hibe desteği açıklaması geldi.

270.000 TL’ye Kadar Hibe Desteği

270.000 TL’ye kadar hibe desteğinden faydalanmak isteyen girişimcilerin en büyük sıkıntısı olan sermaye ihtiyacı tamda bu noktada İş kurmak isteyen girişimciler için KOSGEB destekleri yardıma koşuyor. KOSGEB bünyesinde yeni iş kurmak isteyenler için girişimci programı kapsamında destek vermektedir.

Peki Yeni Girişimci Programı Nedir? Neler Gerekir?

Yeni iş kurma fikrinizin KOSGEB tarafından desteklenen sektörler listesinde olup olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Kurmak İstediğiniz iş kolunun NACE kodunu öğrenmeniz gereklidir. Girişimde bulunmak istediğiniz işkolunun NACE kodu KOSGEB internet sitesinden bulabilirsiniz. NACE kodu belirlenen iş kolu için bu konu hakkında alacağınız eğitimler hibe desteği konusunda önem taşımaktadır. İş girişimizi gerçekleştirmeden önce KOSGEB girişimcilik eğitimi sertifikasını almış olmanız gerekmektedir. Gerekli sertifikaları aldıktan sonra eğitimlerini tamamlayan kişilerin destek başvurusu yaptığı işletmedeki hissesinin en az %50 olması ve kişinin işletmeyi temsil etmeye yetkili olması Program süresi içerisinde herhangi bir işte çalışmıyor olması ve kendi işinin başında olması gerekmektedir. Girişimde bulunulacak iş için firma gerçek veya sermaye şirketi statüsünde olması gerekmektedir. Gerekli koşulları taşıyan ve bu programa başvuruda bulunan girişimciler program kapsamında 65 bin TL ile 270 bin TL arasında hibe desteklerinden faydalanabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.