Reklam

2022 Kamu Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacaktır

Kamu güvenlik alımı yakın dönem ilanları ve gelecek dönemde olması planlanan personel alımları olarak değerlendirilebilir

Reklam

 2022 Kamu Güvenlik Alımı Kurumların güvenlik görevlisi alımlarında bazı şartlar aranmaktadır.

2022 Kamu Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacaktır Alım İçin Şartlar Nelerdir?

2022 Kamu Güvenlik Alımı, Kamu güvenlik alımı  yapılacağında adaylardan bazı şartları taşımaları istenmektedir. Güvenlik personelinin hemen her kurumda alınan bir personel olduğu düşünülürse başvuru yapacak kişilerin de seçimlerine göre detaylara bakmaları önerilir.

2022 Kamu Güvenlik Alımı Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak?  

2022 Kamu güvenlik alımı 

Eğitim kurumlarının derecelerine göre güvenlik alımları yapılabilmektedir. Üniversite olarak dikkat çeken ilan ise İTÜ ilanıdır. Okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak sorusunu İTÜ ile yanıtlamak için kurumun taleplerini takip etmek önem kazanmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde kendi yapısında görevlendirilmek üzere kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Adayların

 • Duyuru Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinde paylaşılarak istihdam için 36 sözleşmeli personel alınacağı belirtildi.
 • 2022 Kamu Güvenlik Alımı, Adayların en az lise mezunu olmaları gerekiyor.
 • Erkek ve kadın ayrı ayrı sözleşmeli personel alımı yapılacak
 • Güvenlik görevlisi alım durumu dışında farklı kadrolarda da alımlar olacağı belirtildi.

Sözleşmeli personel alımı için tüm adayların gereken form ve başvuru koşullarını yerine getirmeleri isteniyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Genel başvuru şartlarına ek olarak başvuru yaparken istenen belgeler ve kadro dağılım ayrıntıları önem kazanmaktadır. Güvenlik alım ilanı kapsamının detaylı bir şekilde güncel bilgilerle oluşturulması istenmektedir. Başvurularda ilan güncellemelerinin de dikkate alınması son derece önem kazanmaktadır.

Reklam

 

2022 Kamu Güvenlik Alımı, Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak? 

Hangi kadrolarda personel alımı yapılacak sorusuna gelince Çalışma Bakanlığı açıklamaları kapsamında şu sayı ve kadroda alımlar olacaktır:

Reklam
 • 10 kişi koruma ve güvenlik görevlisi
 • 15 kişi destek personeli
 • 6 kişi teknisyen
 • 5 kişi büro personeli alımı gerçekleştirilecektir.

İTÜ Güvenlik Alımı İlanları Başvuru Formu ve Başvuru Son Tarihi

İTÜ güvenlik alımı ilanları başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru süreçleri tamamlanmalıdır.  İTÜ personel alımı son başvuru tarihi ise 23.11.2021- 07.12.2021 tarihleri arasında gerçekleşmesi gerekmektedir. Son başvuru tarihini geçiren adayların başvuruları kurum tarafından kabul edilmemektedir.

Pdb.itu.edu.tr  adresi üzerinden adaylar form bilgilerini doğru bir şekilde doldurarak sürece devam etmelidir. Form bilgilerinde hata olan adayların verdiği bilgiler geçersiz sayılmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı birimine yapılması gereken işçi alım başvurularda şu yollarla başvuru yapılabilir:  veya https://www.itu.edu.tr/

 • Posta yolu
 • Doğrudan işlem

Web güvenlik alımı 2020 2021 ve kamu personel alımları ayrı kategorilerde devam etmektedir. Kurum bünyesinde gereksinimler web bölümü güvenlik içinse ayrıca belirtilebilmektedir. Kurum bu konuda açıklamaları  yapacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

İTÜ Kamu Güvenlik Alımı  Başvuru Şartları Neler?

2022 Kamu Güvenlik Alımı, İTÜ kamu güvenlik alımı  başvuru şartları için adayların özel ve genel şartlarına bakılması ve uyulması gerekmektedir:

 • 657 sayılı DMK 48 inci maddesi gereksinimlerini karşılıyor olmak
 • Başvuru yapan kamu personeli alımı adaylarında arşiv soruşturmalarında olumlu netice gerekmektedir. Güvenlik soruşturması da olumlu olmalıdır.
 • Başvuru yapan erkek adayların askerlikle alakalı bir sorununun olmaması gerekmektedir. Ertelemesi yapılmış veya görevin tamamlanmış olması gerekmektedir.

657 Sayılı Kanun 53 üncü maddesi kapsamında görevi sürdürmeye engel bir sorun olmaması gerekmektedir:

 • Fiziksel olarak bir engeli olmamak
 • Görevi yapmaya engel derecede özür olmaması
 • Akıl hastalığı bulunmamak gerekmektedir.
 • Hizmet sözleşme kurallarına aykırı davranmamak
 • Bakanlar kurulu kararı ile belirlenen istisnalara uygun olmak
 • Sözleşmeyi tek taraflı feshetme durumunda bir senelik kural şartına uygunluk
 • Başka bir kamu kurumundan çeşitli olumsuz nedenlerle ayrılmamış olmak

İTÜ Başvuru Sınav Şartları

2022 Kamu Güvenlik Alımı, İTÜ kamu kurumu başvuru sınav şartları için geçerli KPSS B puanı aranmaktadır. Lisans mezunları için 2020 KPSS P3 puan türünden talepler olacaktır. Ayrıca ön lisans mezunları için P93 puan türüne bakılmaktadır. Ortaöğretim mezunları KPSS P94 puanıyla başvuru yapabileceklerdir. Devlet özel güvenlik alımı kapsamında üniversitenin puan güncellemesi bulunmamaktadır. Geçerli sene hesabı için 2020 senesi dikkate alınmaktadır. Son iki senedeki puanlara göre işlem olmaktadır.  https://www.itu.edu.tr/

Kamu Güvenlik Alımı 2022 Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Kamu güvenlik alımı 2022 başvuru için gerekli belgelere bakıldığında şu listeye uyulması gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Güvenlik görevlisi kimlik kartı fotokopisi hazırlanmalıdır: KGG-1 ve KGG-2 kadrolarına başvuru yapacaklar için gerekmektedir.
 • İTÜ pdb.itu.edu.tr adresinde yer alan başvuru formu web sitesi üzerinden alınmalıdır.
 • E devletten alınan çıktılar kabul edilmek üzere: SGK tescil ve hizmet dökümü, işyeri unvan listesi alınmalıdır.
 • Mezuniyet belgesinin fotokopisi, şifre ve kimlik numarasıyla girilen e devlet sisteminden alınan belgeler kabul edilmektedir.
 • İTÜ pdb.itu.edu.tr web sayfasından sağlık durumuna yönelik yazılı beyan
 • E devlet sitesinden alınan belgeler kabul edilmek üzere, erkekler adaylar için askerlik durum belgesi
 • Doğru seneye ait KPSS (B) sonuç belgesi
 • E devlet sitesinden alınan belgeler kabul edilmek üzere adli sicil kaydı
 • Kadrolu güvenlik alımı “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” bölümüne başvuranların boy ve kilolarını gösterir evrak gerekmektedir. Boy ve kilo bilgisinin bir sağlık kurumundan ölçümünün verilmesi gerekmektedir.

Güvenlik İş İlanları | Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları 58.400 Memur Alımı Yapacak

Güvenlik iş ilanları Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları bünyesinde yapılan alımlarla dikkat çekmektedir. 58 bin 400 kişilik özel güvenlik alımı son dakika alımlarını değerlendirebilirsiniz. Başvuru şartlarını yerine getiren adayların birçok kadro için alımı gerçekleşecek.

Aile Adalet ve Sağlık Bakanlıkları Kamu Güvenlik Alımı Başvuru Şartları Neler?

Kamu güvenlik alımı başvuru şartları dikkat edilmesi gereken konulardandır. TBMM plan ve bütçe komisyonu ardından belirlenen kararla çeşitli alanlarda işlemler olacağı aktarılmıştır. Hangi kadrolarda alımlar olacağı netleşmemekle beraber kamu güvenlik alımı için de başvuru yapılacağı tahmin edilmektedir. Kurumun güncel ilanlarını takip ederek güncel durum hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

2022 yılı Bakanlıkların talepleri doğrultusunda düzenli olarak kamu personeli alınmaktadır. Görevinden ayrılan personeller ve yeni binaların ihtiyaçlarını karşılayan kadrolar için güncel veriler paylaşılmaktadır.

Reklam

Kamu Güvenlik Alımı 2022 Aranan Genel Şartlar

2022 Kamu Güvenlik Alımı, Aile, Adalet ve Sağlık Bakanlıkları için de güvenlik kadrosu alımları hakkında genel şartlar kurum bünyesinde veriliyor. 2022 yılı bütçe görüşmeleri ve yeni gelişmelerle beraber alımlarda genel koşullar şöyle olacak:

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddelerinde istenen koşulları yerine getirmek, 48/A kriterleri ve fiziksel şart koşullarına uymak
 • Kadro için gerekli olan KPSS puan senesi ve türünü yerine getirmek, geçerliliği olan KPSS puanı olmak
 • Fiziksel ve ruhsal açıdan iş başvurusu sürecini ve görevi tamamlamaya engel bir durum olmaması
 • KPSS B grubu sınavından 2020 ve ardından gelen senelerde KPSSP3 (lisans), KPSSP93 (ön lisans) ve KPSSP94 (ortaöğretim) puan türünden taban puana uygunluk
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan düzenli olarak bir maaş almıyor olmak
 • Bakanlar Kurulu Kararı ile alınan kararlar kapsamında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu maddelerine göre kamu kurumundan atılmamış olmak, bir sorun yoksa da yeni başvuru süresinde bir sene geçmiş olması
 • Fesih koşullarının önceden okunarak personel başvurusu yapacak kişi tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Kurum, görevi yerine getirecek olan kamu personeli adayının sonradan oluşan engel durumlara bağlı olarak tek taraflı sözleşme fesih hakkı vardır.

Adalet Bakanlığı 12 Bin 400 Kamu Personeli Alımı Yapacak 

İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapıldı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından 2022 senesine yönelik açıklama yapıldı. Yeni seneye yönelik yapılan bütçe açıklamalarında, Adalet Bakanlığı bünyesinde yeni kamu personeli alımı olasılıkları değerlendiriliyor.

 • 2022 yılında 12 bin 400 yardımcı personel alımı olacağı belirtilirken Sağlık Bakanlığı 10 bin üzerinde daimi işçi yapacağını açıkladı.
 • Sözleşmeli personel ve daimi personel kapsamında Adalet bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın güvenlik iş ilanları kadrosuna da yanıt vermesi bekleniyor.  https://www.adalet.gov.tr/

2022 Kamu Güvenlik Alımı, Devlet Hastanesi Güvenlik Alımları 2022

2022 Kamu Güvenlik Alımı, Devlet hastanesi güvenlik alımları 2022 senesinde güncel olarak net bilgi olmamakla beraber yapılacağı tahmin edilmektedir. Hastanelere güvenlik alımı başvurusu yapacak olan adayların kurum açıklamaları ve kamu güvenlik alımı 2021 – 2022 yeniliklerini takip etmesi gerekiyor.

2022 Kamu Güvenlik Alımı, Güvenlik görevlisi başvuru formu için hastanelerin başvuru sitelerindeki bilgilerin alınması gerekmektedir. Hangi hastane için güvenlik alımları başvurusu olacaksa bu form sistemden temin edilerek tam şekilde doldurulmalıdır. Kamu güvenlik alımı mülakat konularında da güncel veriler paylaşılacaktır.

2022 Kamu Güvenlik Alımı,  Sözleşmeli personel iş ilanı arayan adaylar için başvuru kurum detayları ile genel koşullarda ayrıca değişiklik olabilmektedir.  https://khgm.saglik.gov.tr/

***Kamu 7/24 Dikkatinize Sunar ***

WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞ İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 WEB SİTEMİZDEKİ TÜM İŞKUR İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

   WEB SİTEMİZDEKİ MEMUR ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ     

 WEB SİTEMİZDEKİ KAMUPERSONEL ALIMI İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ  

Advertisement. Scroll to continue reading.

WEB SİTEMİZDEKİ ASKERİ PERSONEL ALIMI  İLANLARI BAKMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İLAN İLE İLGİLİ SORMAK İSTEDİKLERİNİZ Mİ VAR YORUM ALANINA MERAK ETTİĞİNİZ KONULARI YAZIN. SİZLERE EN KISA SÜRE
İÇERİSİNDE SORULARINIZ İLE İLGİLİ DÖNÜŞ YAPILACAKTIR.

 

Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
*