Reklam

Taşeron 4D İşçi Maaşları Belli Oldu

2021 taşeron 4D işçi maaşları belli oldu. Kamu işçilerine zam teklifleri yapıldı ve hükümet 700 binden fazla kamu işçisinin maaşını açıkladı.

Reklam

Maaşlar ne kadar olacak? 2021 taşeron 4d işçi maaşları açısından net ücret nedir? Öneriler sunuldu ve kamu işçilerinin zamları aşağı yukarı belli oldu. İlk olarak 700 bin kamu işçisinin zam teklifinde, brüt maaş üzerinden zam miktarları belirlendi.

• 3577 ile 3750 TL arasında brüt maaşı olanlar için 100 TL zam oranı belirlendi.
• 3750 TL ile 4000 TL arasında maaş alanlar için ise 60 TL önerildi.
• İlk 6 ay %9 olacak şekilde uygulama yapılacak.
• İkinci ay %5 + enflasyon yüzdesi olarak hesaplama yapılacak.

Reklam

Zamlar Yeterli mi?

İşçiler ile yapılan görüşmelere göre, zamlardan memnun olmayan çok sayıda kişi olduğu tespit edildi. Faturalara yapılan zamlar ve hayat pahalılığı, kamu işçilerinin maaşları ile geçinmenin ne kadar zor olacağına dikkat çekiyor.

Her geçen gün artan fiyatlar, enflasyon oranları ile yaşamak güçleşiyor. Yapılan zamlar ile ise hayatlarında bir değişiklik olmayacağını söyleyen işçiler, ne yazık ki Hak-İŞ ve Türk-İŞ’den gelecek haberleri bekliyor.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Güzel haber alma hayali kuran işçiler, aynı zamanda sendikaların hükümet ile yapacağı görüşmelerde umut arıyor. Yapılan görüşmeler ile zamların netleşmesi sağlanarak, ödemeler zamlı olarak yapılacak. Zamlar resmi olarak açıklanacak.

Reklam
Reklam
Advertisement. Scroll to continue reading.
Advertisement. Scroll to continue reading.
Reklam

Anlık Tüm İş İlanlarına Ulaşmak İçin Mobil Uygulamalarımızı İndirebilirsiniz.

iOS Android Huawei

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam
*